html templates

İnternet Reklamcılığı


Günümüzün en etkili reklamcılık mecrası haline gelen internet reklamcılığının reklam verenler için birçok avantajı bulunmaktadır. İnternet reklamcılığı aynı zamanda potansiyel müşterilerimize ulaşmamızda kullanılan en etkili yöntemdir.

İnternet reklamcılığı türleri arasında en çok tercih edilen reklam türüdür. Bu reklamlar “sponsor bağlantı” olarak arama motorlarında kullanıcılar tarafından yapılan aramalar neticesinde görüntülenen reklamlardır.

Burada; reklamveren ile birlikte bir de yayıncı kuruluş bulunmaktadır. Reklamverenin vermiş olduğu reklamlar, yayıncının web sitesine gerekli kodların eklenmesi ile görüntülenmeye başlar. Bu reklamlar da, arama motoru reklamları gibi ücretlendirilmektedir. Fakat içerik ağı reklamları, arama motoru reklamlarının satışa dönüşü gibi bir aksiyon göstermeyebilir. Dolayısıyla bu reklam türünde satıştan ziyade iletişim ve pazarlama yani farkındalık amaçlanmalıdır.

Bu reklam türü; sosyal medya platformlarının, kullanım sıklığının her geçen gün artmasıyla birlikte en iyi daha doğrusu en verimli online reklamcılık türlerinden biri olmuştur. Sosyal medya reklamlarının avantajlarından birisi; reklam verenin sosyal ağ odağında hedef kitlesini belirleyip sadece bu kitleye yönelik bir reklam çalışması sunabilmesidir.

Bireylerin ilgilendikleri konularla ilgili mail listelerine kaydolduktan sonra bu listedekilere gönderilen reklam mailleri de bir online reklamcılık türüdür.         E-mail reklamları direkt tanıtım amaçlı yapılan reklamlardır. Ve sadece ilgilenenlere gönderilmektedir. Kısıtlı sayıda kişiye gönderildikleri için arama motoru reklamları kadar geri dönüş alınmasa da, genel olarak belli bir konuyla ilgilenen kitlenin dikkatini çekmek amaçlı yapıldığı için e-posta reklamcılığında olumlu geri dönüşler olabilmektedir.

1- Düşük Maliyet
2-Ölçülebilir Veriler
3-Belirlenebilir Hedef Kitle
4-Erişebilirlik
5-Optimize edilebilir.
6-Bilinirlik sağlar.
7-Müşteriler ile Marka arasında bir iletişim ağı.
8-Bütçeye göre reklam.

Erhan CEYLAN | İnternet Reklamcılığı

Günümüzde en popüler olan ve en çok tercih edilen reklam çalışmalarının başında gelen internet reklamcılığı sayesinde, hem markalar hem de müşteriler mekan ve zaman gibi kısıtlamalardan kurtulmaktadırlar.

© Copyright 2020 Erhan CEYLAN -Tüm Hakkı Saklıdır